Publikacje Grzegorz Kobuszewski

teoria ról zespołowych Belbin - Poszukiwacz źródeł, Człowiek Kontaktów

Podstrona „Publikacje Grzegorz Kobuszewski” powstała w celu zamieszczenia na niej wszystkich moich ważniejszych tekstów, artykułów oraz publikacji, które zostały opublikowane poza blogiem.

Zapraszam Cię do zapoznania się z moimi publikacjami, które niegdyś popełniłem i które ukazały się poza moim blogiem. Niektóre z poruszanych zagadnień są według mnie arcyważne dla każdego człowieka, inne dla osób, które związane są z ich tematyką. Niemniej myślę, że spokojnie znajdziesz tutaj coś ciekawego również dla siebie. Szczególnie jeżeli chcesz lepiej zrozumieć siebie, zachowanie innych ludzi oraz procesy, które towarzyszą nam każdego dnia.

 

Publikacje Grzegorz Kobuszewski:

1. Rola kompetencji interpersonalnych w życiu zawodowym człowieka

2. Sztuka umiejętnego porozumiewania się z ludźmi, jako ważny element zarządzania organizacjami

3. Style kierowania oraz indywidualne cechy przywódców jako wyznaczniki efektywnego zarządzania organizacjami

4. Sztuka wystąpień publicznych z przeglądem metod redukujących stres przed wystąpieniem

 

PS od autora: 
Od napisania niektórych powyższych publikacji minęło już kilka ładnych lat, jednak ciągle zachowują swoją świeżość. Szkoda tylko, że o tym, o czym tutaj napisałem nie uczą w szkole, na studiach czy w domu rodzinnym. Jedno jest pewne, ta wiedza daje dużą przewagę zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Pozwala lepiej zrozumieć otaczający świat oraz być najzwyczajniej w świecie lepszym człowiekiem.

PS2: 
Jeżeli masz ograniczoną ilość wolnego czasu i możesz przeczytać tylko jedną z powyższych pozycji to serdecznie polecam Ci pozycję numer dwa, czyli „Sztukę umiejętnego porozumiewania się z ludźmi, jako ważny element zarządzania organizacjami”. Pozycja ta pokaże Ci z jakich zasad warto korzystać przy budowaniu relacji z innymi ludźmi. W dobie smartfonów jest to jednak z ważniejszych dziś umiejętności, która pozwoli Ci tworzyć trwałe relacje oparte na sympatii, zrozumieniu oraz szacunku.

Serdecznie też polecam Ci pozycję numer jeden, w której dowiesz się, jak ogromne znaczenie mają kompetencje interpersonalne w życiu zawodowym oraz osobistym każdego człowieka. Oczywiście zachęcam Cię również do pobrania pozostałych publikacji i zapoznania się z nimi, jak znajdziesz wolną chwilę. 😉

PS3: 
Świetnym uzupełnieniem publikacji numer jeden jest raport, który jakiś czas temu opracowałem. Raport znajduje się na stronie Stowarzyszenia Ambitni w Działaniu w zakładce projekty.

Link do strony głównej mojego bloga efektywnyrozwoj.pl