Kilka słów o mnie i o blogu

Cześć,
mam na imię Grzegorz.

Jestem inżynierem budownictwa i szkoleniowcem. Pomagam ludziom w rozwijaniu własnych kompetencji interpersonalnych i zawodowych, żeby każdego dnia mogli efektywniej podnosić jakość swojego życia.

Swojego bloga dedykuję osobom, które pragną nawiązywać lepsze relacje ze swoim otoczeniem i wszystkim tym, którzy po prostu chcą być szczęśliwi.

Jestem przekonany, że można to wszystko osiągnąć dzięki rozwijaniu swoich kompetencji interpersonalnych i zawodowych.

Wierzę, że stawanie się chociaż trochę lepszym człowiekiem każdego dnia, w tym wszystkim Ci pomoże.

No dobrze, ale konkretnie…

 

grzegorz kobuszewski

Dlaczego warto czytać ten blog?

Jeżeli kiedykolwiek Twoim celem było lub jest:
zmotywowanie się do działania,
lepsze zrozumienie otaczającego Cię świata,
nauczenie się panowania na swoimi emocjami,
skuteczniejsze komunikowanie się z innymi ludźmi,
poznanie narzędzi, które pomogą Ci lepiej zrozumieć siebie,
dowiedzenie się jak sprawić, żeby inni ludzie bardziej Cię lubili,
zdobycie wiedzy, jak budować efektywnie działające zespoły projektowe,
budowanie trwalszych relacji opartych na zaufaniu i wzajemnym szacunku,
nauczenie się, jak efektywniej zarządzać sobą w czasie i realizowanymi projektami,
odpowiednie reagowanie w trudnych sytuacjach np. podczas kłótni bliskich Ci osób,
najzwyczajniej w świecie sprawić, żeby Twoje życie zmieniło się na lepsze, a Ty zaczął się nim bardziej cieszyć.

to treść tego bloga jest dla Ciebie.

Z autopsji wiem, jak trudno może być na studiach, w pierwszej pracy lub, gdy jesteś w zupełnie nowym miejscu i musisz zaaklimatyzować się w nieznanym dotąd środowisku. Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji, to najlepszym rozwiązaniem, będzie rozwijanie swoich kompetencji interpersonalnych i nauczenie się budowania relacji z innymi ludźmi jak najwcześniej. Dzięki temu będzie Ci w życiu o wiele łatwiej i jestem przekonany, że unikniesz wielu problemów. A jeżeli jesteś ciekawy, jak to się wszystko u mnie zaczęło, i jakie miałem kłopoty przez niski poziom swoich kompetencji interpersonalnych to zapraszam Cię do wpisu, jak zaczęła się moja przygoda z rozwojem osobistym.

Kim jestem?

Z zawodu jestem inżynierem. Od kilku lat zajmuję się edukacją i szkoleniami ludzi w całej Polsce. Obecnie to właśnie kursy i szkolenia są dla mnie zawodowym priorytetem. Prowadzę warsztaty i spotkania indywidualne mające na celu podnoszenie poziomu kompetencji interpersonalnych i zawodowych moich klientów. Pracujemy nad motywacją, poprawieniem komunikacji, budowaniem efektywnie działających zespołów, pewnością siebie i wystąpieniami publicznymi, budowaniem wizerunku i marki osobistej, efektywną sprzedażą oraz zarządzaniem projektami i sobą w czasie.

W 2013 roku, wspólnie ze znajomymi, założyłem Akademickie Stowarzyszenie Ambitni w Działaniu. Organizacja ta wspiera projekty studentów oraz inicjatywy lokalnej społeczności. Często też realizujemy projekty wolontariackie i charytatywne. Obecnie sprawuję tu funkcję wiceprezesa ds. projektów.

Poza tym, od kilku lat jestem trenerem w STER. Jest to organizacja zrzeszająca trenerów-inżynierów i pasjonatów rozwoju osobistego w jednym. Działamy przy Politechnice Warszawskiej. Zajmujemy się podnoszeniem poziomu kompetencji interpersonalnych wśród studentów i organizacji studenckich. Ostatnio zaczęliśmy prowadzić również szkolenia komercyjne dla biznesu. Mamy za sobą kilkanaście lat doświadczenia, setki godzin warsztatów i tysiące przeszkolonych osób.

Od września 2018 roku prowadzę bloga, którego nazwę już znasz. 😉 A od 2019 roku jestem prezesem Spółki z o.o. o tej samej nazwie.

Nie traktuj mnie tylko proszę, jak jakiegoś guru od rozwoju osobistego czy podobną, tego typu istotę. 🙂 Jestem normalnym facetem, który popełnia w życiu błędy i odnosi sukcesy. Możesz mnie bardziej traktować, jak starszego kolegę, który chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą – o ile będzie taką posiadał. Jeżeli gdzieś odniesiesz wrażenie, że się za bardzo „panoszę” językiem czy stylem to z góry przepraszam. To pewnie przez moje przyzwyczajenia akademickie, albo chwilowy przerost ego. Z góry proszę o wybaczenie ;)

Po co to robię?

Już na studiach zastanawiałem się, jak to jest, że jednym ludziom wszystko układa się lepiej, a drudzy mają niejako pod górkę. I to niezależnie od pracy i wysiłku, który w to wkładają. Po latach obserwacji zrozumiałem, że wszystko sprowadza się do naszych relacji z innymi ludźmi oraz ciągłego ich rozwijania. Oczywiście wymaga to nieustannej pracy nad sobą. Sprowadza się to na ogół do podnoszenia poziomu swoich kompetencji interpersonalnych. Dlaczego? Dlatego, że mamy różne wzorce zachowań i życiowe postawy. Wynika to z innego poziomu edukacji, który otrzymujemy, wychowania czy też różnorodnego wpływu otoczenia. Nie wszyscy mamy tego świadomość, a szczególnie, jako młodzi ludzie. Ja też tego nie wiedziałem na studiach i przez to, dostałem kilka cennych życiowych lekcji. Niektórych bardzo bolesnych emocjonalnie. Jeżeli chcesz tego uniknąć to Jesteś w dobrym miejscu.

Poza tym, będąc po drugiej stronie (byłem wykładowcą akademickim), miałem szansę dokładniej przyjrzeć się nieudolności polskiego systemu edukacji. Nieudolność ta jest wielopłaszczyznowa, jednak objawia się głównie przez niewystarczające przygotowywanie młodych ludzi do późniejszego funkcjonowania w życiu zawodowym. Uczelnie kładą niewystarczający nacisk na rozwijanie kompetencji interpersonalnych swoich studentów. W 2015 roku, przeprowadziłem nawet autorskie badania w tej kwestii. Wyniki tych badań, były zbieżne z wynikami badań ogólnopolskich. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat to zajrzyj do raportu końcowego.

Lubię dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Ogromną radość sprawia mi prowadzenie szkoleń i sesji indywidualnych. Jest to działalność bardzo satysfakcjonująca, a jednocześnie bardzo potrzebna w naszym społeczeństwie.

Moja życiowa Misja

Z uwagi na powyższe doświadczenia, moim życiowym celem stało się:

„Pomaganie ludziom w rozwijaniu własnych kompetencji interpersonalnych i zawodowych przy użyciu indywidualnie dobranych narzędzi, dzięki czemu, każdego dnia, mogą efektywniej podnosić jakość swojego życia”.

Brzmi trochę skomplikowanie? Możliwe, jednak bardzo precyzyjnie określa to, czym się zajmuję. Wierzę, że przy odpowiednim zaangażowaniu, nawet najtrudniejsze zagadnienia i narzędzia rozwoju osobistego stają się proste. Z tego też powodu powstał efektywnyrozwoj.pl – portal, dzięki któremu, Ty także możesz efektywniej rozwijać swoje kompetencje. Odwiedź nas również w przyszłości, gdy znajdziesz wolną chwilę.

Treści, które przygotowuję dla Ciebie powstają na bazie moich osobistych doświadczeń oraz doświadczeń moich studentów i trenerów, z którymi współpracuję. Składają się na to tysiące, jak nie dziesiątki tysięcy godzin warsztatów, obserwacji, sesji indywidualnych i mentorskich, badań oraz analiz. Całą tę wiedzę dostajesz dzisiaj ode mnie na blogu w kilku kategoriach tematycznych.

Moim życiowym celem jest dostarczanie wiedzy, rozwijanie umiejętności oraz kreowanie postaw szczególnie wśród osób młodych i wchodzących na rynek pracy. Stawiam wyłącznie na praktyczne metody i narzędzia, które sprawdzają się w życiu, a nie takie których uczą w szkołach. Regularnie publikuję bezpłatne treści oraz prowadzę szkolenia. Oferuję także płatne produkty i usługi. Robię to, żeby tworzyć jeszcze lepsze rozwiązania i dawać bezpłatną pomoc kolejnym potrzebującym. Tworzenie bezpłatnych materiałów sporo kosztuje i uniemożliwia podjęcie stałej pracy. Poza tym ciągle się rozwijam, żeby jeszcze lepiej wykonywać swoją misję. To również wiąże się z wydatkami. Pracując ze mną pomagasz nie tylko sobie – pomagasz także innym.

No dobrze, wystarczy już tych informacji o mnie … przecież przychodzisz tutaj po konkrety, więc … serdecznie zapraszam Cię do lektury bloga i innych moich materiałów.

Na koniec mam dla Ciebie prezent…

W nagrodę za dotrwanie do końca opisu mam dla Ciebie niespodziankę. Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się na newsletter to zrób to koniecznie. Wyślę Ci specjalny poradnik, w którym zdradzam 7 SEKRETÓW JAK BYĆ LUBIANYM (działają w szkole, w pracy i życiu osobistym). Jeżeli Jesteś studentem, zaczynasz pierwszą pracę lub po prostu chciałbyś poprawić swoje relacje z innymi to koniecznie musisz go przeczytać. Serdecznie Ci go polecam.

Do zobaczenia na blogu, w życiu prywatnym lub sali szkoleniowej!

Z życzeniami Efektywnego Rozwoju,
Grzegorz Kobuszewski